Siyah Kediler Hakkındaki 6 Gerçek
Kara Kediler hakkındaki bilinmeyen gerçekler...

1. Kara Kedi Eski Çağda "Cadı" Olarak Anılırdı!

Kara Kedi Eski Çağda "Cadı" Olarak Anılırdı!

Evlerinde normalde bir kaç taneden fazla siyah kedi besleyenler haricinde yolda kara bir kedi görünce korkmamızın sebebi, orta çağda siyah kediler "cadıların ailesinden" olarak bilinirlerdi. Yani ta o zamandan günümüze kadar gelen bu söylentinin gerçek olup olmadığı aşikar. Ki biz müslüman bir ülke olarak kara kedilerin şeytanın yardımcısı olarak da biliriz. Söylentilerin bir çoğu hurafe olsa da yolda karşımıza kara bir kedi çıktığında bizi ürkütmüyor değil. 

2. Renklerini Annelerinin Baskın Genlerinden Alırlar

Renklerini Annelerinin Baskın Genlerinden Alırlar

Bazı kara kediler tam anlamıyla siyah değillerdir. Resimdeki gördüğünüz kedinin anne genleri ne kadar baskın olsa da erkek genlerinden de pay almış ve gri tonuyla karışık bir renk almıştır. Türlerine göre ayrılan bu kediler saf kara kedi türünün bir çeşit türlerindendir.

3. Kara Kediler Bazı Kültürlerde Şans Olarak Kabul Edilmektedir

Kara Kediler Bazı Kültürlerde Şans Olarak Kabul Edilmektedir

Batı yarım kürede popüler inanç olarak bilinen şansızlık anlamına gelen kara kediler. Bazı kültürlerde tam tersi anlamına gelmektedir. Asya ve İngiltere'nin bazı kültürlerine göre siyah bir kedi sahiplenmek veya yolda kara bir kediyle karşılaşmak o gününün veya o yılının tamamen şansla dolu geçeceğine inanılmaktadır. 

Tabi  ki kara kedilerin şans mı yok sa şansızlık mı getirdiğini bilemeyiz bunlar sadece belirli kültürlere göre popüler hurafeler..

4. Kara Kedilerin Asileri "Bombay Kedileri"

Kara Kedilerin Asileri "Bombay Kedileri"

Tayland ve Amerika Birleşik Devletleri'nde yetiştiren Bombay kedileri özellikle evinizi korumak ammaçlı üretilmektedir. Bu kediler sevimli ve saf siyah renklere sahip oldukları gibi saldırgan ve keskin gözlere sahiptirler. "Siyah Panter" lakaplı bu kediler panteri andırmaktadırlar.

5. Kara Kedilerin Geleneksel İsimleri

Kara Kedilerin Geleneksel İsimleri

Siyah kedi sahiplerinin geneli kedilerine aynı isim koymaktadırlar. "Arap", "Blackie", "Zeytin", Kömür", "Duman" vs vs gibi.. 

6. En Çok Tercih Edilen Kedi Rengi Siyah!

En Çok Tercih Edilen Kedi Rengi Siyah!

Her ne kadar olumsuz özelliklere sahip olsalar da, uğursuz olarak adlandırılsalar da, dünya genelinde yapılan bir çok ankette tercih edilen kedi rengi siyahtır..

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları