Balayı Tatili İçin Gerekenler
Yeni Evliler

            Yeni evlenen çiftlerin vazgeçilmezihaline gelen balayı; düğün koşuşturmacasının yorgunluğunu üzerlerinden atmak vebir ömür sürecek birlikteliğin unutulmayacak başlangıçlarından biri olmasıaçısından ayrı bir yere sahiptir. Düğün organizasyonu yapan şirketler yuvakurmayı düşünen çiftlere yardımcı olmaya çalışsalar da, gelenekler ve ailelerintalepleri çoğu zaman düğüne kadar olan süreci içinden çıkılamayacak bir problemhaline getirmektedir. Bu ve benzer sebeplerden ötürü balayı tatili, çiftleriçin düğünden daha özel bir yere sahip olmaktadır. Neyse ki son yıllardaçiftlere bu konuda da yardımcı olabilecek balayıorganizasyonu yapan şirketlerin sayısı da gitgide artmaktadır

 

            Her ne kadar bu şirketlermüşterilerinin tüm ihtiyaçlarını planlamaya ve karşılamaya çalışsalar da; butatili erken yapılan hazırlıklar ile daha özel ve unutulmaz hale getirecek olanyine çiftlerin kendileridir. Bu açıdan planlaması önceden yapılmış olanbalayının hazırlıkları da önceden tamamlanmış olmalı ki; tatilin her anı dahada anlamlanabilsin.

 

 

             Evlilik Cüzdanı

 

            Her şeyden daha evvel valize konmasıgereken evlilik cüzdanıdır. Çünkü balayı indirim ve promosyonlarındanyararlanmak için evlilik cüzdanı şarttır.

 

            Mevsimine Göre Kıyafet ve Ekipman

 

            Tatilin geçirileceği yörenin iklim vecoğrafi şartları önceden araştırılmalı, bahar, yaz veya kış elbiselerinin yanısıra rahat hareket edebileceğimiz kıyafetler ile olağanüstü gelişebilecekdurumlar içinde hazırlıklı olunmalıdır. Bunun yanında tatil süresince katılacağımız aktiviteler için de gerekli ekipmanve aksesuarlar ile bunların yedek parçaları önceden valize konmalıdır.

 

            El veya Sırt Çantası

 

            Gezi, aktivite ve alışveriş esnasındaşüphesiz en büyük yardımcımız pratik taşınabilen çantalardır. Gerek yanımızdataşıdığımız aksesuarların muhafazası, gerekse her faaliyet için elverişli olanel ve sırt çantaları tatillerin olmazsa olmazıdır.

 

            Vitamin ve Ağrı Kesici İlaçlar

 

            Hava ve iklim değişikliğinin olumsuzetkileri ve ufak rahatsızlıklara karşı çantamızın bir köşesindebulunduracağımız ilaç ve vitaminler, hem keyifalacağımız aktivitelerde her daim zinde olmamızı sağlayacak, hem de doktorgereksinimini en aza indirecektir.

 

            Hangi mevsimde olursak olalım güneşgözlüğü bize her gezi ve aktivite sırasında yardımcı olacaktır. Gezdiğimiz heryeri ölümsüzleştirmek adına fotoğraf makineleri tatilimizi unutulmaz halegetirebilir. Birde araçla yapılan seyahatler esnasında müzik dinlemek,yolcuklardan keyif almamıza ve az da olsa dinlenmemize olanak sağlayacağı içinmüzik çalarda çantamızda yerini almalıdır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları