Saha Satış Programında Müşteri Yönetimi ile Yapabilecekleriniz
Saha satış yöneticisi olarak müşteriniz ve plasiyeriniz arasındaki iş akışını kontrol edebiliyor musunuz? Özellikle bayi sayısının fazla olduğu firmalarda bu kontrolün sağlanması için daha fazla mesai harcanması gereklidir.

Saha Satış Programında Müşteri Yönetimi ile Yapabilecekleriniz

Image


Saha satış yöneticisi olarak müşteriniz ve plasiyeriniz arasındaki iş akışını kontrol edebiliyor musunuz? Özellikle bayi sayısının fazla olduğu firmalarda bu kontrolün sağlanması için daha fazla mesai harcanması gereklidir. Saha satış yönetiminde kontrol alt yapısının oluşturulmadığı sürece firmanızın sahadaki temsilcisinin iş yönetimi gerçekleşmez ve istenilen verim maalesef ki elde edilemez. Sahada müşteriniz ile yapmış olduğu görüşmelerle firmanızın müşteri portföyünde prestijinizi sağlamak ve kalitenizi ortaya koymak için saha ekip yöneticisi olarak sizlerin tüm süreçleri organize etmesi ve takip etmesi gereklidir. Saha ekip yönetiminde daha az mesaiyle daha fazla verim elde edebilmeniz ve müşterileriniz ile plasiyerlerinizin yönetimini etkileşimli olarak sürdürebilmeniz için sahadaki en büyük yardımcınız SALES PLUS saha satış otomasyonudur. 

Sales Plus Logo Saha Satış Programı Müşteri Yönetiminde Sizlere Sağladığı Kolaylıklar;

  • Farklı lokasyonlarda bulunan bayilerinizi ve plasiyerlerinizi yönetmek için geleneksel çözümleri bir kenara bırakarak saha süreçlerindeki yolunuza dijital çağın getirdiği yeni nesil mobil saha satış programıyla devam edin. Saha satış programı Sales Plus ile müşteri yönetiminde yapabileceklerinizin bir kısmına birlikte bakalım;

  • Müşterinize özel saha satış temsilcilerini belirleyebilir ve saha satış temsilcisi bazlı yönlendirmeler yapabilirsiniz. 

  • İlgili müşterinize özel yeni aktivite, yeni görev ve ziyaret planı oluşturarak saha satış temsilcinizi yönlendirebilirsiniz. 

  • Oluşturduğunuz ziyaret planında müşteri temsilcinizi bilgilendirmek amaçlı ziyaret sebebinde sipariş, pazar araştırması, rutin ziyaret ve tahsilat gibi ziyaret sebebi belirtebilirsiniz. 

  • Tüm müşterilere yapılacak olan planlı ziyaretleri tek bir noktadan görebilir ve bu verileri gerçekleşme durumuna, müşteri lokasyonuna ve satış temsilcisine göre filtreleyerek gelecek, geçmiş ve iptal edilen tüm ziyaretlerin verilerini analiz edebilirsiniz.

  • Müşteri parametreleri belirleyerek ilgili bayinizin önem derecesini (A, B, C gibi) kategorize edebilir, ziyaret sıklığını ve ziyaret günlerini belirleyebilirsiniz. 

  • Bayinizle yapılmış olan tüm ziyaret, finansal, sipariş ve kampanya gibi genel durum raporlarını görüntüleyerek müşteri bazlı raporları analiz edebilirsiniz. 

Müşterileriniz olan bayilerinizin satış ve firma bilgileri başta olmak üzere yapılan tüm işlemleri saha satış programı üzerinden erişim sağlayabilmeniz ileriye dönük strateji oluşturmanızda size yol gösterici olacaktır. Saha satış yönetiminde satış temsilcilerinizi yönlendirmenizde ve müşterilerinizin risk analizlerini yaparak çalışmaları kurgulamanızda SALES PLUS saha satış programı en büyük yardımcınız olacaktır. Saha satış programınız Logo muhasebe yazılımı ile tam uyumlu olarak çalışmaktadır. Logo ile uyumlu olması sayesinde veri aktarımını ve ürün etkileşimlerini sağlayabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları